MİKRO ÖYKÜ-6-ÇÜRÜME

                                 MİKRO ÖYKÜYE GİRİŞ ; "İnsanoğlu en zor mücadelesini veriyor; insan olmak ya da temel içgüdülerle idrak etmek hayatı.. Çevremdeki devinim aşikar, beynimi tırmalıyor. Her gördüğüm, duyduğum daha da uzaklaştırıyor beni maddeden. Ve küsüyorum bazen, kapanıyorum, lanet olsun! diyorum.. Ne zaman çürüdük biz ? Ne zaman kaybettik herşeyimizi, kazandık zannederken birşeyleri ?  Diyor bir arkadaş sanal alemde."

                                                  GELİŞME ; Sarhoş kafa iyi felsefe yapılır diyorum bende.İster üç arkadaş ile iç ister tek başına iç.Kendini kandıran gönüllü köleliğin zincirlerini kırdığında damarlarında dolaşan alkolün gücüyle lanet olsun demek kolay.Sabah uyanınca herşey biter,seni formatlayan sistem için koşmaya,kırmaya,yırtmaya devam.Run joe run.Kim tutar seni.mandıra filozofu olmak kolay filmlerde,ya da böyle bir yerde mikro öykü yazarak.Katıl sürüye.Mutlu mutlu tüket moda otunu ,sonra mele.meeeeeeeeee de AVM lerde.

                                               MİKRO ÖYKÜNÜN SONU ;Otlar da çürür bir zaman,gübre olur toprakda.Yeni bir tohum filizlenir,çürümeden de yeni bir yaşam formu çıkabilir,avmler,plazalar boşalır, Zorlu Plaza gibi hastane olur,çüreyen meyvalar kesilir atılır,kalanı yenir,çekirdek kalır,geride.Toprağa ekilen tohum olur,filiz verir birgün.Hiç bir tohum küsmez,kapanmaz yaşama.Söz de tohumdur.Beyinler de düşünce olur,açılır, mikro öyküde son olur

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !