MİKRO-ÖYKÜ-7-FİLM GİBİ

                                                                  GİRİŞ ;Yazın uzaklara giderim.Uçsuz bucaksız sahiller.Kumsalda yürüyorum.Kulağımda dalgaların sesi.Ayağımı okşayan köpüklü dalgalar.Güneş tenimi yakıyor.Bronzlaşıyorum.Gözlerim ufukta.Gemiler geçiyor.Küçük balıklar görüyorum.

                                                                  GELİŞME;Dünya çok küçük.Zamansız yaşıyorum.Ne dün var,ne de yarın.Karın doyurmak ta kolay.Biraz peynir,biraz karpuz. İstediğin zaman bin tekneye,yiyebileceğin kadar tut balık ye.Ayakkabıya gerek yok,Çoğu zaman ayaklarım çıplak. Giysi diye bir şort bir atlet. Okumak doya doya bir zeytin ağacının altında.Zaman su gibi akıyor.Bir kaç dost konuşmak için felsefeden,sanatdan,bilimden,bir sevgili sevişmek için.Aragon dediği gibi "Halden anlıyan bir kadın, bir kaç kitap, kedi, dostlar...Bütün istediğim bunlar." Yaz geçti .Şimdi kış.Yazın özlemi ile geçen bir ömür.Dünya ne kadar büyük ,ne kadar kalabalık, Kayboluyor insan.Yazmanın bile tadı tuzu kalmadı,okumak bir işkence.Seyret dur şimdi ,beyni uyuşturan duvarda büyük, elde küçük kutuları...

                                                                  SONUÇ: Kaybol kışın karında, çamurunda, trafiğinde.Koş tur dur,saatin tik taklarında dön dur.Her yer akrep.Yel kovan yok.Al, sat, çalış, toplan, üret, tüket. Stresden tükendik.Yogi,reikii,dans,moda,fast food. Robot olduk.Don.duk.Her yer kış,her yer buz.i-robot filmi geldi aklıma,film de mi yiz? yoksa film mi seyrediyoruz?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !